X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
 • Çekmeköy Böcek İlaçlama

  • Yorumlar


   • Sitemizde süregelen bir kene problemi vardı. Site sakinlerinden birkaç kişiyi sokana kadar durumu önemsememiştik ama sonrasında profesyonel yardım almaya karar verdik ve Tekniktürk’e başvurduk.

    Mahir Konmaz
   • Bakkal dükkanımızın deposunda hamam böceklerine rastladık. Sattığımız ürünlerin sağlıksız durumlar yaratmaması için ilaçlatmaya karar verdik ve Tekniktürk ile çalıştık. Diğer dükkanlarda da aynı problem varmış ve hepsi kökünden çözüldü.

    Bahtiyar Zanlı
   • Bahçemizde nasıl olduğunu bilmediğimiz bir kırkayak istilası vardı. Tekniktürk yaptığı incelemelerde bunun önceki yanlış ilaçlama sonucu gerçekleştiğini söyledi ve daha bütüncül bir çalışma yürüterek bu böceklerin uzaklaşmasını sağladı.

    Canan Yağız
  • Çekmeköy Böcek İlaçlama

   İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Çekmeköy ilçesi, 2009 yılına kadar Ümraniye’ye bağlı bir semt iken, bu yıldan sonra ayrı bir ilçe haline gelmiştir. Son dönemlerde özellikle site yapılarıyla dikkat çeken Çekmeköy ilçesinde, eski ve yeni yapılar bir arada bulunur. Bazı bölgelerindeki altyapının yetersizliği ve sitelerdeki yeşil alanlar çeşitli böcek, haşere kemirgenleri yaşam alanlarına çekmekte ve uzaklaştırılmaları için uzman yardımını gerektirmektedir.

   Çekmeköy Ev İlaçlama
   Ev ve apartmanlarda en çok karşılaşılan böcek türleri tahtakurusu, kalorifer böceği, hamam böceği, akrep, pire, kene, kırkayak, örümcek ve karınca olmaktadır. Çekmeköy’ de yer alan evlerde, özellikle Alemdağ, Ömerli ve Taşdelen semtlerindeki hanelerde çıkan hamam böcekleri ciddi hijyen problemleri oluşturur. Çabuk üreyen ve çok sayıda yavruya sahip olan bu böcekler, hem hızlı hareket ederler hem de saklanma kabiliyetleri yüksektir. Alman hamam böceği ve Amerikan hamam böceği olarak iki farklı türü bulunan hamam böceği ile mücadele yöntemleri kişisel boyutlarda kaldığında çoğunlukla yetersiz olmaktadır. Bunun en büyük sebebi de bütüncül bir koruma sağlanamamasıdır. Hamam böceği ve diğer haşerelere karşı etkili bir böcek ilaçlaması yapılabilmesi için öncelikle çok boyutlu bir keşif çalışması yürütülmelidir. Bu keşif çalışmasında böceklerin girdikleri yerler, saklandıkları alanlar ve onları mekana çeken koşulların değerlendirilmesi ve bunların ortadan kaldırılması gerekir. Yuvaları da tespit edildikten sonra böcek ilaçlaması aşamasına geçilir ve sürekli bir gözlem ile durum tamamen kontrol altına alınır.

   Çekmeköy’de bulunan sitelerde ise daha çok pire, kene, akrep gibi türler karşımıza çıkmaktadır. Yeşil alanlara önem verilen bu yapılarda, evcil hayvanlarla evlere taşınan haşereler ve dışarıda oynayan çocukların sağlığını tehlikeye sokan türlere karşı site yönetimiyle ortak bir çalışma yürütülmeli, sitenin ayrıntılı incelemesinden sonra site ilaçlaması konusunda adımlar atılmalıdır. Aksi takdirde bir konutta görülen herhangi bir böcek türünün diğer hanelere sıçraması da kaçınılmaz olacaktır.

   Çekmeköy Fare İlaçlama
   Özellikle Çekmeköy’ün köylerinde görülen fareler ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Yarattıkları hijyen sorununun yanında, kemirgen bir cins olmaları sebebiyle eşyalara zarar vermeleri de kaçınılmazdır. Fare ile mücadele yöntemleri, farenin türüne ve bulunan bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Uzman bir kuruluştan alacağınız profesyonel fare ilaçlaması bu kemirgenlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

   Bayer Koruma Programı üyesi olarak böcek ilaçlaması alanında uzmanlığını ve hizmet kalitesini ortaya koyan Tekniktürk’ün hizmet fiyatları, tüm İstanbul ilçelerinde olduğu gibi aynı fiyattadır. Hemen Tekniktürk ile irtibata geçin, böcek, haşere ve kemirgenlere son verin.

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •