X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Hizmetlerimiz / Su Deposu Temizliği / Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir?

Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir?

 • Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir?

"Bulaşıcı hastalıklar için su en elverişli geçiş vasıtasıdır"

Su depolarında uzun bir süre bekletilen şebeke suyunda klor, etkisini yitirmekte ve mikroorganizmalar için elverişli ortam oluşturmaktadır.

Su depolarının uzun süre temizlenmemesi ve dezenfeksiyonunun yapılmaması sonucunda meydana gelen fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirlilikler suda; çamurlaşma, dökülme, paslanma, renk, koku ve bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Bu durum suyun içilebilirlik ve kullanılabilirlik özelliğini yok etmektedir.

Depolardaki suları içmesek bile, sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvalette kullanımı, dişlerimizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır yıkanması gibi durumlarda da sudaki mikroplar vücudumuza girmektedir ve bünyemizde tifo, tifüs, dizanteri, kolera ve hepatit gibi hastalıklar oluşturmaktadır. Ayrıca su depolarında görülen pas ve kum tanecikleri, hidrofor, arıtma cihazı, çamaşır ve bulaşık makinelerimizi tahrip ederek bozmaktadır. Periyodik temizlikleri yapılmayan depolarda; kemirgen, haşere ölüleri ile solucan, kurtçuk, çamur, pas ve mantar tabakaları oluşur. Bunu önlemenin tek yolu; depo için üretilmiş özel kimyasallar ve yüksek basınçlı makineler ile periyodik olarak yılda en az bir defa eğitim almış profesyonel kişiler tarafından temizlenmesi ve dezenfeksiyonunun yapılmasıdır.

Sağlıksız su, “Dünya Sağlık Örgütü” raporlarında ölüm sebeplerinde sigara ve alkolden sonra altıncı sırada gelmektedir. Suyu sadece içme suyu olarak değil temizleme ve temizlenme amaçlı kullandığımızı göz önüne aldığımızda yaşadığımız yerde kulanılan su deposu temizliğinin doğrudan sağlığımızla ilişkisini açıkça görebiliriz.

Su Deposu Temizliği

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •