X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

İş Yeri İlaçlama

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"İş Yeri İlaçlama " Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Dezenfeksiyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Toprak, hava, insan vücudu ve tüm çevremizde, mikroorganizmalar kendilerine yaşam alanı bulurlar. Evlerimizdeki halılar, kumaşlar, koltuklar ve yerler bakteri, mantar ve virüs yuvasıdır. Ayrıca temizlik yaparken kullanılan malzemelere karşı oldukça dayanıklı olan birçok bakteri yaşar. Evinizi veya iş yerinizi tamamen mikroorganizmalardan kurtarmak için yapabileceklerinizin başında, dezenfeksiyon gelir. Özellikle tıbbi ve cerrahi girişimler sırasında tamamen mikrop ve bakterilerden arındırılmış bir ortam gerekir. Ameliyathane, diyaliz, yoğun bakım, transplantasyon ve yeni doğan bebek üniteleri gibi yerlerde ortam havası ve malzemeler belirli bazı kurallara uymalıdır. Dezenfeksiyon sayesinde, cansız ortamdaki patojen mikroorganizmalar öldürülür. Aynı zamanda bu tür mikroorganizmaların üremeleri de dezenfeksiyon uygulanarak engellenir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

En İyi Akrep İlaçları Hangileridir?

Evde akrep varsa, bunun sebebi evin çevresindeki ortamın akreplerin yaşamasına elverişli olmasıdır. Akrepler böceklerle beslendiklerinden, evinizdeki böcekler lezzetli birer yem olarak akrepleri evinize davet etmiş olabilir. Akrepler insan hayatını ve huzurunu tehdit eden canlılardır. Bu yüzden akrep ile mücadelede en etkili yöntem olan ilaçlama tercih edilmelidir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış
Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Kan Emen Böcek Türleri

Kan emerek beslenen böcek türleri, insanlar ve hayvanlar için tehlike arz eden böcek türleridir. Çünkü kanınızla temas ediyorsa mutlaka bir hastalık bulaştırma riskleri de bulunuyor demektir. Sineklerden kenelere, Türkiye’de yaşayan kan emici böcekleri bir araya getirdik ve onlardan nasıl korunmanız gerektiğini anlattık.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu Nasıl Yok Edilir?

Tahta kurdu, tos böceğigiller ailesinin bir üyesidir. Hem psikolojik hem de maddi anlamda zararı oldukça büyüktür. Kendini hiç belli etmeden mobilyalarınızı çürütür ve kullanılmayacak hale getirir. Değerli ahşap eşyalarınıza dadanan tahta kurtlarını tanımanız, erken teşhis açısından oldukça önemlidir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu Nasıl Ses Çıkarır?

Evinizde ahşap eşyalarınız varsa, tahta kurdu riski her zaman bir kâbustur. Hem malzemenizi tekrar kullanamayacak hale getirir hem de moralinizi bozarlar. Tos böceğigiller ailesine üye olan bu böceklerin bir başka özelliği de, hiç çaktırmadan tüm mobilyalarınızı çürütebilme yetenekleridir.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Doğal ve Etkili Sivrisinek Kovucular

Yaz aylarının en büyük kabusu sivrisineklerdir. Vızıldayarak kafamızın etrafında uçup uykumuzdan uyandıran sivrisinekler, kan emerek beslenen böcek türlerindendir. Nemli ortamlarda yaşamayı severler. Özellikle durgun suların etrafında yaşayan sivrisinekler, geceleri beslenen hassas yapılı ve rahatsız edici zararlı böceklerdir. Yaz aylarında huzurlu ve sağlıklı uykular uyumak veya cildinizde oluşacak yaralardan korunmak için gerçekten işe yarayan önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sivrisinekleri Yok Etmenin 11 Doğal ve Etkili Yolu

Yaz aylarının baş belası sivrisineklerle mücadele etmenin neredeyse imkansız olduğunu, tüm çabalarınıza rağmen vücudunuzda bulduğunuz kaşındırıcı ve kırmızı şişliklerden anlayabilirsiniz. Onlar mutlaka bir yolunu bulup sizi ısırır, kanınızı emerler. Bu sevilmeyen yaz misafirlerinin en büyük dertleri, aç karınlarını doyurmaktır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Türkiye`de En Sık Rastlanan Sivrisinek Türleri

Sivrisinekler sulak alanlarda yaşamayı sever. Üremelerini durgun sularda gerçekleştirirler. Dünyada da yaklaşık 2,700 tür sivrisinek bulunduğu düşünülmektedir. Aedes, Anofel ve Culex sivrisinekleri ise hem ülkemizde hem de dünyada en sık görülen sivrisineklerdendir.  Bu sivrisinek türlerinin neler olduğunu ve özelliklerini bilmek, sivrisinek mücadelesinde bizi bir adım daha öne çıkarır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Sivrisinek Tuzağı. Evde Kolayca Yapabileceğiniz Haliyle!

Özellikle yaz aylarında hayatımızı zindana çevirme teşebbüsünde bulunan sivrisinekler, yarattıkları antihijyenik ortam kadar bizi ısırmaları ve dayanılmaz kaşıntılara neden olmaları bakımından da son derece rahatsız edici canlılardır. Sivrisinekle mücadele için piyasada satılan çeşitli sinek ilaçları mevcut. Peki, kendi sinek savarınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, İş Yeri İlaçlama ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •