X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Tahta Kurdu

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Tahta Kurdu" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu Nasıl Yok Edilir?

Tahta kurdu, tos böceğigiller ailesinin bir üyesidir. Hem psikolojik hem de maddi anlamda zararı oldukça büyüktür. Kendini hiç belli etmeden mobilyalarınızı çürütür ve kullanılmayacak hale getirir. Değerli ahşap eşyalarınıza dadanan tahta kurtlarını tanımanız, erken teşhis açısından oldukça önemlidir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu Nasıl Ses Çıkarır?

Evinizde ahşap eşyalarınız varsa, tahta kurdu riski her zaman bir kâbustur. Hem malzemenizi tekrar kullanamayacak hale getirir hem de moralinizi bozarlar. Tos böceğigiller ailesine üye olan bu böceklerin bir başka özelliği de, hiç çaktırmadan tüm mobilyalarınızı çürütebilme yetenekleridir.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu İlaçlama Metotları

“Bu işte bir bit yeniği var.” cümlesindeki “bit yeniği” tamlamasını dilimize kazandıran böcek olan tahta kurdu “tahta biti”, “ağaç kurdu”, “ahşap kurdu”, “mobilya böceği”, “ağaç yiyen haşere” olarak da biliniyor. Mobilyalardan sanat eserlerine, malzemesi ağaç olan her şeye verdiği zarardan sonra fark edildiği için sinsi bir böcek türü kendisi.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Tahta Kurdu ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •