X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Sektörler / İlaç Üretim Tesisleri

İlaç Üretim Tesisleri

 • İlaç Üretim Tesisleri

“Yüksek Hijyen Standardı”nın Ne Demek Olduğunu İyi Biliyoruz

İlaç üretim tesisleri, en yüksek hijyen standartlarında üretim yapan işletmeler olmaları sebebiyle, bizim nazarımızda da dikkatle planlanması gereken bir iş akışına sahiptir. Bu tesislerde üretim yapılırken tedarikçiler aracılığı ile temin edilen birçok hammadde ve yardımcı maddeler kullanılır. Örneğin, ambalaj malzemeleri, üretilen ilacın içine konulduğu tüpler, spreyler vb. Tekniktürk’ün uzman ekibi çalışmaya başlamadan önce, bunca detayı büyük bir dikkatle planlamasına dahil eder. Zira, tedarikçi işletmelerin de haşere konusunda bilgilendirilmesi ve haşere ile mücadeleleri esnasında desteğe ihtiyaç duyacakları açıktır. Günün sonunda da, tedarikçi firma için oluşturulan rapor, hem ilaç firması hem de tedarikçi firma ile paylaşılır.

En yüksek hijyen standardından söze girmişken, üretimin yapıldığı tesisin yakınlarında evcil hayvanların bile barındırılmasının söz konusu olmadığı yerlerde, haşere ile mücadelenin nasıl yapıldığının detayları konusunda kısaca bilgilendirmek isteriz. İlaç fabrikalarında veya steril ürünler üreten fabrikalarda mutlaka temiz alanlar bulunur. İnsan ve hammaddenin bu alanlara girişi detaylı aşamalardan geçilerek gerçekleştirilir. İşte bu alanlarda yapılan haşere mücadelesinde kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Zira ilacın üretilen malzemelere bulaşma riski hassasiyetle değerlendirilen bir konudur.

Tekniktürk de bu alanlarda oluşabilecek haşere aktivitesini önceden tespit edebilmek için "böcek monitörleri", "canlı yakalama kapanları" gibi Tekniktürk’ün verdiği hizmete özel, monitör görevi görecek ekipmanlar kullanır. Söz konusu monitörler düzenli aralıklarla kontrol edilir. Haşere aktivitesi tespit edildiğinde ise kimyasal olmayan metotlarla sorunun çözümü için önlem alınır.

Biz orada isek, güvendesiniz. Hem üretim tesisiniz hem de tedarikçileriniz ile ilgileniyor olacağız. Tam burada sizi Bayer Koruma Programı’ndan da haberdar edelim isteriz. “Bayer Koruma Programı” kentsel alanlarda haşere mücadelesi hizmeti sağlayan bir program. Bu program üyesi firmalar, Bayer’in oluşturduğu yüksek kalite standartlarını içeren kriterlere göre seçilirler. 
Tekniktürk, Türkiye’de ilk defa Bayer tarafından akredite edilerek, sektördeki güvenilirliğini bir kat daha sağlamlaştırmıştır. Tekniktürk’ün bu program dahilinde verdiği hizmetlerin detayı “Bayer Koruma Programı nedir?” sayfamızda ayrıntı olarak anlatıldı. Bir tık mesafesinde olacak, bekleriz...

Sözü açarken de belirtmiştik, ilaç hassas bir konu ve ilaç üretim tesislerinde haşere ile mücadelenin planlaması, detaylandırılması özel bir dikkat gerektiriyor. Biz uzmanına bir danışın deriz. Yılların bilgi ve tecrübe birikimi ile biz, bildiklerimizi paylaşmaya hazırız. Aramanızı bekliyor olacağız.

Diğer Sektörel Böcek İlaçlama Çözümlerimiz

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •