X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Hamam Böceği

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Hamam Böceği" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

En Tehlikeli Böcek Türleri

Ekosistemimizde büyük önem taşıyan böcek türleri sayı olarak milyona ulaşıyor. Yeryüzünü paylaştığımız böceklerin büyük bir çoğunluğu zararsız olsa da, bazıları hastalık veya zehir taşıyor. Çeçe sineğinden, termite kadar en tehlikeli böcek türlerini anlattık. Umarız, evinizde hiçbiriyle karşılaşmazsınız. Karşılaştığınız durumlarda da hemen profesyonel böcek ilaçlama firması Tekniktürk’ü arayın ve sizin için çaresine bakalım.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Evde Karafatma Neden Olur?

300 milyon yıllık tarihe sahip olan oryantal hamam böcekleri, parlak koyu kırmızı ve siyah renkleriyle dikkat çekerler. Böcek ilaçlama dâhil birçok haşere kontrol uygulamalarına karşın, diğer böceklere oranla çok daha güçlü bir direnç sergileyen bu istilacı tür; evlere çatlak, yarık, gider boruları ve kapı araları gibi bulabildiği her türlü açıklıktan girme eğilimi gösterir.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Karafatma Böceğinin Özellikleri

Kara böcekgiller (Tenebrioniddae) familyasının bir üyesi olan karafatma, diğer adıyla oryantal hamam böceği, karanlık yerlerde yaşamayı seven, geceleri aktif olan bir böcektir. Genellikle hamam böcekleri ile karıştırılan karafatmalar isimlerinden anlaşılacağı gibi siyahken, hamam böcekleri kahverengi ve karafatmalara göre daha toparlak yapıdadır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Mutfaktaki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Siz onların küçük olduklarına bakmayın; böcekler zor yaşam koşullarına ve uzun süreli açlığa birçok canlıdan daha fazla dayanıklılar. Ama neden mutfak gibi yiyecek deposu yerler varken kendilerini zora sokup aç kalsınlar ki?

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sarı Hamam Böceği

Halk arasında sarı böcek veya kakalak olarak da bilinen Alman hamam böcekleri, sarı veya açık kahverengi renkli tropikal kökenli haşerelerdir. Organik yaşam alanları içinde hızla çoğalır ve uzun bir süre hayatta kalabilirler. Nemli, ılık ve karanlık ortamlar Alman hamam böcekleri için en ideal yerlerdir. Bu nedenle; banyo, mutfak ve kiler gibi nemli, sıcak ve sessiz odaları tercih ederler. Fayans boşlukları, duvar çatlakları, petek ve tezgâh araları, priz içleri ve dolap altları gibi yuva yapabilecekleri yerleri seçerler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Kalorifer Böceğinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Alman hamam böceği adı da verilen kalorifer böcekleri; sarımtırak kahverengi renge sahip, yetişkin döneminde 1-2 cm boyutlarına ulaşan bir hamam böceği türüdür. Renginden dolayı sarı böcek olarak da adlandırılır. Yaşam süresi ortalama 10 ila 15 ay kadardır. Ülkemizde ve dünyada oldukça yaygın olarak bulunan kalorifer böceklerinden kurtulmanın en etkili yolu, güvenilir bir ilaçlama şirketinden profesyonel yardım almaktır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Hamam Böceği Evde Neden Olur?

“Evde hamam böceği nasıl oluşur?” sorusunu cevaplamak hamam böceklerinin yaşamlarını devam ettirmek için ihtiyaç duydukları şeyleri bilmekle doğrudan ilintilidir. Su, gıda ve sıcak ortam hamam böceklerinin hayatlarını keyifle sürdürmelerini sağlayan etmenlerdir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Hamam Böceği Ne ile Beslenir?

“Hamam böcekleri ne yer?” sorusunun cevabı “Neredeyse her şey”dir! Hamam böcekleri nemli, sıcak ve karanlık yerlerde yaşar, hızlı bir şekilde ürer ve neredeyse bulabildikleri her şeyi yerler. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Hamam Böceği Pisliği Nasıl Olur?

Hamam böcekleri dünyanın her yerinde ve en zorlu yaşam koşullarına uyum sağlayarak yaşayabilirler. Hamam böceği pisliği, pek çok sağlık sorununa davetiye çıkarır. Hamam böceklerinin farklı türleri vardır. Hamam böceği dışkısının özellikleri de türlerine göre değişiklik göstermektedir. 

Zerrin ÖZTÜRK
Zerrin ÖZTÜRK
Uzmana
Danış

Hamam Böceği Isırır mı?

Evinde hamam böceği görüp önce tiksinen sonra da korkan insanların pek çoğu “Hamam böceği ısırır mı?” diye sorarlar. Hamam böceği ısırığı gibi bir durum söz konusu değildir; çünkü hamam böcekleri kan emici parazitler değillerdir. Hamam böceği ısırması, çok nadir durumlarda görülebilir. Örneğin hamam böceklerinin aşırı artan nüfusuna karşın gıda bulamamaları durumunda böyle bir durum gerçekleşebilir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Hamam Böceği ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •