X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Sektörler / Fabrikalar

Fabrikalar

 • Fabrikalar
 • Fabrikalar
 • Fabrikalar
 • Fabrikalar

Fabrikaların Olmazsa Olmazı: Haşere Kontrolü

Fabrikalar yerleşim alanlarının dışında kaldığından, çevre şartlarının oluşturabileceği riskler, üretimi de olumsuz etkileyebilir. Haşereler, özellikle de kemirgenler, su ve yiyecek ihtiyaçlarını bu alanlarda kurulu fabrikalardan gidermek için harekete geçeceklerdir. Çalışan sağlığı ile işletmenizin saygınlığı bakımından tehlike, çoktan kapıdan içeri girmiş olabilir.

Hammadde, malzeme ve insan sirkülasyonunun yoğun olduğu fabrikalar, eş zamanlı olarak haşere giriş çıkışını da doğurabilir. Örneğin hammadde ile giren haşere, üretilmiş ürünle birlikte fabrikadan müşteriye kadar yolculuk yapabilir ve yeni mekanında yaşamını sürdürerek bu seyahat döngüsü katmerlenebilir. Üretim alanları olan fabrikalar, sağlık ve hijyen yönetmelikleri ile sıkı denetim altında tutulurlar. Haşere sorunundan bağımsız olarak fabrikaların “Haşere Kontrolü” konusunu da iş planlarına eklemeleri, yukarıda anlattığımız döngüsel sürekliliğin de önüne geçecek ve yaşamı haşere için zorlaştıracaktır.

Fareleri de unutmayalım. Kemirgen sınıfı altında kategorize edilen farelerin bayıldığı mekanlar arasında, fabrikalar önde gelir. Kablo ve elektriksel merkezlerin yoğun olduğu bu alanlarda farenin barınabiliyor olması demek, yangına da açık davetiye çıkarmak anlamına gelir. İş planında ihmal edilen haşere kontrolü, sonrasında üretimin durmasına yol açacak olumsuz sonuçlar doğurabilecektir. Yine de enseyi karartmadan sözlerimize kulak vermenizi salık veririz.

Çünkü Tekniktürk’ün uzman ekibi olarak bu istila meraklısı haşere ve farelerle nasıl mücadele edileceğini yıllara dayanan tecrübemizle iyi biliyoruz. Üstelik bilgimizi paylaşmak konusunda da asla cimrilik etmiyoruz. Hem sorununuzu çözüyor hem de yeniden oluşmasını engelleyecek çözümler konusunda yetkili personelinizi bilgilendiriyoruz. Mali Mesuliyet Sigortası kapsamında da, verdiğimiz hizmeti, müşterilerimiz nezdinde güvence altına alıyoruz.

Siz üretim, kârlılık ve mali tablolar ile uğraşıyorken, biz de haşereler konusunu gündeminizden kaldırmakla ilgileniyor olacağız. Bir telefon mesafesinde olduğumuzu hatırlatıp fabrikaya doğru yola çıkma vaktidir. Yol uzun, sorumluluğumuz ağır.

Diğer Sektörel Böcek İlaçlama Çözümlerimiz

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •