X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Hizmetlerimiz / Canlı Yakalama Kafesleri / Güvercin Yakalama Kafesi CY 140

Güvercin Yakalama Kafesi CY 140

 • CY 140 Güvercin Yakalama Kafesi
 • CY 140 güvercin yakalama kafesi
 • CY 140 güvercin yakalama kafesi

Tuzak hakkında bilgi

2 mm'lik paslanmaz telden 42 x 35 x 61 cm ebadında yapılmış olup 2500 gr ağırlığındadır. Çok kolay kurulabilen ve kolayca yeri değiştirilebilen benzersiz "katlanır" özelliğe sahip olup güvercinlerin beslendiği, oyalandığı zeminlere yerleştirilir. Tuzağı kurmadan önce beslenme yerleri saptanırsa daha çabuk sonuç alınır. Eğer mevcut sürü belirli bir mevkide bir kez beslenmeye alıştırılırsa, kuşlar bu mevkiye yerleştirilen tuzaklara hemen girerler. Tuzak, kuşların girmesini kolaylaştıran ama çıkmasını engelleyen şekilde çalışmaktadır. Kapılar kuşların girmesini sağlamak için sallanır şekilde açılacak ve dolana kadar 15-20 kuşu toplayacaktır. Tuzak içine yeterli miktarda yem konmalı, özellikle de mısır kırması kullanılmalıdır. Yakalananlar uzak bir yere götürülüp bırakılır. Yakalama işlemlerinin doğmuş yavrular yokken yapılması tercih edilmelidir.

Hedef hayvanlar

Güvercin, kumru gibi kuşlar.

Kullanım alanları ve yararları

Sanayide bilhassa gıda imalatı, paketleme, depolama ve ihracat yapan tesisler ile tarihi ve hassas binalarda kirlenmeyi ve asitli gübresi ile zemin aşınmasına sebebiyet veren güvercinlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Kuş biti, kuş gribi, virütik ve alerjik hastalıklarla kuş gübrelerinin yarattığı böceklenme, ürün kaybı gibi sorunları önler.

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •