X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Böcek İlaçları

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Böcek İlaçları" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Böcek İlaçları Kokar mı?

Böcek ilaçlarının kokulu ya da kokusuz olması, ilacın böcekler üzerinde ne kadar etkili olduğunu göstermez. Böcek ilaçları, böcekleri kokularıyla değil; temas yoluyla öldürür. Yani böceğin ilacın olduğu yerden geçmesi, ilaçla direkt olarak temas etmesi gerekir. Bu da kokulu böcek ilaçları iyidir, kokusuz olanlar kötüdür gibi bir düşüncenin yanlış olduğunun kanıtıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Böcek İlaçlarınının Emniyetli Kullanımı

Halk sağlığında kullanılan tüm biosidal ürünlerin mutlaka "Sağlık Bakanlığı" onaylı olması öncelikli koşuldur. Onaylı tüm kimyasalların da bir MSDS'i (Kimyasal Kullanım Reçeteleri) bulunur. MSDS ilacın nasıl karıştırılacağı, nasıl uygulanacağı, kimyasala ait alınması gereken her türlü özel önlem, nasıl ve nerede muhafaza edileceği, ambalajının nasıl imha edileceği, güvenlik önlemlerinin neler olduğu, maruz kalınması durumunda acil müdahalelerin nasıl yapılacağı, oluşabilecek bir zehirlenme durumunda gereken bilgi ve iletişim adresleri gibi tüm bilgileri içerir. 

Zerrin ÖZTÜRK
Zerrin ÖZTÜRK
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Böcek İlaçları ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •