X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
 • Topkapı Böcek İlaçlama

  • Yorumlar


   • Ahşap eşyalarımızın ve evin bazı ahşap kısımlarının içleri oyan bir takım haşerelere rastladım. Biraz geç fark ettiğimiz için baya yayılmışlardı. Manevi değere sahip eşyaları ve evi kurtarmak için hemen Tekniktürk Böcek ve Haşere İlaçlama servisini çağırdık, ve olabilecek en az zararla kurtulduk.

    Fehime Canan
   • Gıda üretim fabrikamızda olabilecek herhangi bir böcek sorununun büyük yaptırımları vardır. Bu sebeple bizler fabrika olarak Tekniktürk uzman ekibiyle tedbir çalışmaları yürütüyoruz ve kaliteli hizmet verdiklerine inanıyorum. Şimdiye kadar ciddiye alınacak bir haşere sorunu ile karşılaşmadık.

    Selim Taşçıoğulları
   • Tekstil fabrikamızda depodaki kumaşlara sürekli güveler zarar veriyordu. Büyük ölçekli üretim yaptığımız için depoyu kontrol etmek çok zor. Biz de daha fazla zarara uğramadan Tekniktürk ile çalışmaya başladık ve çok memnunuz.

    Fisun Demireller
  • Topkapı Böcek İlaçlama

   İstanbul’un geçmişten günümüze en işlek semtlerinden biri olan Topkapı, hem iş yerleri, hem de yerleşim açısından kalabalık bir nüfusa sahiptir. Bununla birlikte Topkapı bir çok semti birbirine bağlayan bir durak noktasıdır. İstanbul surları, semti çevreler ve semtin bir bölümü Suriçi diye tabir edilir. Topkapı semti, tarihi surlar ile iki farklı karaktere bürünür. Surların iç tarafı Eski İstanbul, surların dış tarafı Yeni İstanbul olarak kabul edilebilir. Geniş bir semt olan Topkapı, Topkapı-Cevizlibağ, Topkapı-Davutpaşa, Topkapı-Ulubatlı, Topkapı-Maltepe (Çamlı) olarak bölümlendirilmiştir.

   Suriçi kısmında semtin tarihi bölgesi, dolayısıyla camiler, kiliseler, medreseler, tekkeler, hamamlar, çeşmeler gibi eski tarihi yapılar, surların dışında kalan yeni bölümünde ise fabrikalar, işyerleri ve üretimhaneler bulunur. Birbirinden farklı karaktere sahip bu iki kısımda böcek ve haşere sorunları da birbirinden farklı özellikler gösterir. Eski ahşap yapılarda en çok şikayet edilen böcek ve haşereler tahta kurdu ve tahtakurusuyken, fabrikaların yer aldığı Maltepe semtinde fare, hamam böcekleri, pire, güve gibi haşerelerden şikayet edilir.

   Tahta Kurdu mu Tahtakurusu mu?
   Ahşap zararlısı böcek problemini etkin bir şekilde çözmek oldukça zordur ve bir çok faktörün göz önüne alınması gereken kapsamlı bir mücadele planı gerekir. Böcek türünü, hareketlerini ve davranışlarını belirlemek, mücadele yöntemlerini geliştirmek için elde edilmesi gereken bilgilerdir. Örneğin ahşap evlerde sık karşılaşılan ve birbiri ile karıştırılan tahta kurdu ve tahtakurusunun şikayetleri benzer fakat çözümleri bambaşkadır. Bu yüzden, “kendi kendine yardım” önlemlerinden ziyade, deneyimli haşere mücadele uzmanına danışmak daima akıllıcadır.

   Fabrika İlaçlama 
   Topkapı semtinin yeni yüzünde yer alan iş yerleri ve fabrikalarda böcek ve haşere sorunu sık sık kendisini gösterir. Fabrikalarda üretilen ve hammadde olarak kullanılan gıda, tekstil gibi organik ürünleri hedef edinen fare, hamam böceği, pire, güve gibi böcek ve haşereler hem üretim sağlığını hem de çalışan sağlığı tehdit eder. Özellikle gıda üretim yerlerinde ne kadar hijyen kurallarına dikkat edilirse edilsin, gıdaların kokusu böceklere açık davet oluşturur. Rastlanılan herhangi bir böcek ve haşeregiller kısa sürede üretimi tehlikeye sokabilir. Hem fabrikanın hijyeni, hem üretim kalitesini olumlu anlamda etkilemesi için böcek ve haşereler için kapsamlı bir tedbir çalışması gereklidir. Uzmanlık isteyen böcek ve haşere ilaçlama alanında Tekniktürk “Bayer Koruma Programı” çerçevesinde en kaliteli hizmeti sunmaya özen gösterir.

   Tekniktürk haşere önleme hizmeti ile fabrikanız maddi kayıplara uğramadan tedbir alınması her zaman daha akıllıcadır. Tekniktürk Topkapı semti Merkezefendi Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Fatma Sultan Mahallesi, Beyazıt Ağa Mahallesi, Melek Hatun Mahalleleri olmak üzere her yere hizmet vermektedir. İstanbul’ un her yerine aynı fiyat üzerinden hizmet veren Tekniktürk uzman ekibi ile büyük bir güvenle çalışabilirsiniz.

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •