X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi / Hamam Böceğinin Kesin Çözümü Nedir?

Hamam Böceğinin Kesin Çözümü Nedir?

 • 26.10.2014 06:01:00
 • Makale
 • Google+'da takip edin
  Uzmana Danış

Evimizde Hamam Böceği Sorununu Kesin Olarak Çözmek İçin Ne Yapmalıyız?

Yaklaşık 4500 türü bulunan hamam böcekleri parazit olmasalar da dolaştıkları yerlerdeki mikropları taşıdıklarından hijyen ve sağlık açısından problem yaratırlar. Hamam böceklerinden kurtulmanın çeşitli yolları vardır ama hamam böceklerine kesin çözüm profesyonel bir ilaçlama firması ile irtibat kurarak sağlanır.
Türkiye’de en çok görülen hamam böceği Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Karafatma (oryantal) hamam böceğidir. Boyutları, renkleri ve bazı özellikleri farklılıklar gösterse de hamam böceklerinin davranış kalıpları aynıdır. Hamam böcekleri çok hızlı üreyen ve hareket eden canlılardır.

Hamam böceklerine karşı evde mücadele nasıl sağlanır?

Temizlik her türlü haşerenin yaşamını zora sokar. Hijyen kurallarına uymak evinizi hamam böceklerinden koruyan ilk etmendir. Yiyecek ve içecekleri açıkta bırakmamak, evde aydınlık bir ortam sağlamak, evi düzenli olarak silip süpürmek, çöpleri fazla bekletmemek hamam böceklerinin yuva yapmasını engeller. Özellikle yaz aylarında tüm böcek türlerinde bir hareketlenme olur. Açıkta bırakılan yemekler, masa altlarına düşen yiyecek kırıntıları hamam böcekleri için birer davetiyedir. 
Hamam böceklerinin girip çıktıkları yerlere, kapı aralarına ve duvar kenarlarına yapışkanlı kağıtlardan koyabilirsiniz. Hamam böceğinin geldiği duvar çatlaklarını ve yarıkları dolgu malzemesi ile kaplayabilirsiniz.
Hamam böceklerine karşı bitkisel çözüm arıyorsanız hamam böceklerinin geldiği yerlere defne yaprağı, sarımsak, nane yaprağı, okaliptüs, limon, sirke ve karbonat koyarak hamam böceği istilasını da kısmen engelleyebilirsiniz.

Hamam böceklerine kesin çözüm için ilaçlama nasıl yapılır?

Hamam böcekleri biyolojik olarak dirençli canlılardır. Birçok zehir türüne karşı kısa sürede bağışıklık gösterebilen hamam böceklerine karşı müdahalede amatör ilaçlama firmalarıyla beraber yol almaya çalışmak, hamam böceklerini yok etmekten ziyade onların bağışıklığını güçlendirir. Profesyonel ilaçlama firmaları evde dolaşan hamam böcekleri kadar yumurtaların ve larvaların da yok olmasını sağlayarak hamam böceğine kesin olarak çözüm bulmanızı olanaklı kılarlar. Tekniktürk de Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yasa ve mevzuatlarına uygun bir şekilde en kaliteli ilaçları en ileri teknolojik donanım ile kullanarak hamam böceği problemini kesin bir şekilde yok etmektedir.

Hamam böceği mücadelesinde ilaçlama firmalarının uyguladığı iki çeşit yöntem bulunmaktadır:

 • Sprey ile ilaçlama: Kimyasal ilaçlar hamam böceğinin geldiği ve gelme ihtimali olan bölgelere sıkılır.
 • Jel ile ilaçlama: Jel, hamam böceğinin çok sevdiği bir yiyecektir. Evin çeşitli yerlerine mercimek tanesi kadar konulan jelleri yiyen hamam böcekleri yuvalarına gidip orada ölürler. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini ve dışkılarını yedikleri için ölen hamam böceğindeki zehirli madde diğer hamam böceklerine de geçer ve domino etkisi ile hamam böceklerinin yok olmaları gerçekleşir. Jel koku ve iz bırakmadığından hamam böceği mücadelesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

ETİKETLER

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •