X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi / Pire İlaçlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pire İlaçlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • 30.10.2014 14:06:00
 • Makale
 • Google+'da takip edin
  Uzmana Danış

Pire ilaçlama nasıl yapılır? Hangi pire türleri üzerinde etkilidir?

Pire ilaçlamasından önce pireler hakkında bilgi edinmekte fayda var. Pire, yaşamak için tüylü bir konağa ihtiyaç duyan, üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenen bir asalak türüdür. Evcil hayvanlarla ya da bir şekilde sokakta yaşayan kedi-köpeklerle evinize girmiş olan pireler ciddi bir sağlık tehdidi oluştururlar. Kan emerek yaşayan pireler, önceki taşıyıcısının kanında bulunan tüm mikropları ve hastalıkları yeni taşıyıcısına direkt kan yoluyla bulaştırır. Bu yüzden de pire ilaçlaması hayati bir önem taşımaktadır.

Pire ilaçlama yöntemleri nelerdir?

Evinizdeki pirelerden kurtulmak için evcil hayvanınızı ve evinizi hijyenik tuttuğunuza eminsiniz; fakat hala pire sorununuz devam ediyor. Pire nasıl ilaçlanır?” sorusunun cevabı da profesyonel ilaçlama firmalarındaki uzmanların kullandığı yöntemlerde mevcuttur.
Açık ve kapalı alanlarda yapılan pire ilaçlamasında farklılıklar görülür. Açık alanda sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntemli ile etkili pire ilaçları alana uygulanır. 
Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda sisleme ilaçlama olarak da bilinen, dumanlama tekniği olan ulv ilaçlama yöntemi uygulanır. Dumanlama tekniği ile en küçük çatlaklara kadar ulaşan pire ilacı kısa sürede pirelerin yok olmasını sağladığından en kapsamlı pire ilaçlama yöntemi olarak bilinmektedir.

Pire ilaçlamasında nelere dikkat edilmelidir?

Pire ilaçlaması nasıl yapılır? sorusu kadar ilaçlamayı yapan firmaların özellikleri de pire mağdurları tarafından dikkate alınması gereken bir konudur. Pire ilaçlama yöntemleri ile yok edilen pirelerin kısa bir süre sonra tekrar evinizi istila etmesini istemiyorsanız profesyonel ilaçlama firmaları ile pire mücadelesine girmelisiniz. İşinin uzmanı ilaçlama firmalarının pire ilaçlamasında izlediği yollar ise şu şekildedir:
İlaçlanan alanda yaşayan diğer canlı türleri de tespit edilerek onlara zarar vermeyen ilaçlar kullanılır.
Özellikle hayvanlar ve çocuklar düşünülerek temas halinde bulunulabilecek tüm eşyalar hava geçirmeyecek şekilde kapatılır.
Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra yumurtalardaki pirelerin çıkması beklenir ve gerekli süre sonunda kesin çözüm için tekrardan ilaçlama yapılır.
İlaçlama için genelgeçer bir ilaç yoktur. Her haşere için farklı ilaç kullanılır. Pire ilaçlaması için pirelerin yapısına uygun, bağışıklıklarının olmadığı ilaçlar kullanılır.
İlaçlama sonrası mekanın titizlikle temizlenmesi ve evcil hayvanların pire şampuanlarıyla yıkanması sağlanır.

Pire ilaçlama fiyatları neden değişiklik göstermektedir?

Pire ilaçlama fiyatlarındaki değişikliklerin sebebi, ilaçlama yapan firmaların kullandığı teknoloji, ilaçların kalitesi, firmanın konusunda ne kadar uzman olduğu gibi pek çok kritere bağlıdır. Pire ilaçlaması, pirelerin kesin bir şekilde yok edilmesinden evde yaşayanların sağlıklarına kadar son derece önemli bir konu olduğundan, kalite belgelerine sahip, “Bayer Koruma Programı” üyesi olan Tekniktürk’ün deneyimi ve profesyonelliği ile pire mücadelesinde kesin bir zafer elde edebilirsiniz.

ETİKETLER

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •