X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi / Pire Nasıl Temizlenir?

Pire Nasıl Temizlenir?

 • 10.2.2014 00:00:00
 • Soru-Cevap
 • Google+'da takip edin
  Uzmana Danış

Evimde pire var ve ben pirelerden nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Evde pire nasıl temizlenir?

Pire nasıl temizlenir sorusunun cevabı öncelikle sizin almanız gereken önlemlerin, sonrasında ise seçeceğiniz profesyonel bir haşere ilaçlama şirketinin uzmanlığındadır.
Özellikle size tavsiyem bir ilaçlama firması seçerken “Bayer Koruma Programı” üyesi bir firmayı tercih etmeniz ve kullanılacak ilacı görmek yönünde ısrar etmeniz. Maalesef sektörümüzde eğitimsiz ve kontrolsüz o kadar çok insan var ki... Evinizdeki pireleri temizletmek istediğinizde üniformasız, saçı sakalı birbirine karışmış ve en kötüsü de, pire ilaçlama yapmanın ötesinde kullandığı kimliği belirsiz ilacı oraya buraya fışkırtan bir adamla karşılaşmanız çok olası... Sanırım siz de internette arama yaparken böyle bir siteyle karşılaştınız. Ve evinizde hala pire var. Ve bu çok can sıkıcı bir durum.

Pire nasıl temizlenir?

Bayer Solfac WP 10

Konumuza dönersek, Bayer'in Solfac WP 10 ürünü pireleri temizlemek için mükemmel bir tercihtir ve eğer pireler bu aktif bileşenlerle yeterince uzun süre temas ederlerse ölürler. Bu ilacın dışında yine Bayer’in Ficam adlı ilacı da farklı bir etken madde grubuna ait olduğu için, pireleri evden temizlemek için rahatlıkla kullanılabileceğini söylemeliyim. Pirelerin bu ilaçlara karşı bağışıklığı yoktur ya da dirençli değillerdir. Başka ürünlere yönelmek ve aynı şekilde onları kullanmaya devam etmek, büyük ihtimalle hiçbir işe yaramayacaktır. Yapılması gereken, her zaman inandığım şu deyimde gizli: "Kaybettiğin oyunu her zaman değiştir". Yani burada uygulanan şey işe yaramıyorsa, başka bir taktik denemek gerekiyor. Böyle bir durumda ya pire larvalarının ya da büyük bir yetişkin pire olarak ortaya çıkmaya devam eden pire pupalarının aktif oldukları alanlar gözden kaçırılmamalı. 

Pire nasıl temizlenir?

Böcek ilaçlarıyla pupayı öldürmek çok zordur. Pupa, böcek ilaçlarını uzak tutan ipek kozasıyla kaplıdır. Ama ilaçlama, pire yumurtalarının ergin bir haşereye dönüşmesini engelleyici bir larvasit ile desteklenirse çok daha iyi bir sonuç alınabilir. Ayrıca uygulamadan sonra en az 20 gün ilacın zeminde kalması ve kalıcılık etkisinin devam etmesi gerekmektedir. Pire larvaları, çeşitli organik çöpler üzerinde beslendikleri gibi, özellikle yetişkin pirelerden gelen kurumuş kan parçacıklarından da beslenirler ve bu larvanın gelişimi için gereklidir. Bu nedenle larvalar, genellikle evcil hayvanların dinlenmek veya gezmek için vakit geçirdikleri yerlerde bulunurlar. Yetişkinlerden gelen kuru atıklar ve yumurtalar, hayvanların vakit geçirdikleri herhangi bir yere dökülecektir ve burası (ya da örneğin pencere kenarıysa buranın altı) larvaların ortaya çıktığı ve geliştiği yerdir. Bu nedenle daha çok zemine odaklanmak ve evcil hayvanların evdeyken genellikle nerelerde vakit geçirdiklerini belirlemek için müşteriyle işbirliği yapmak önemlidir. Müşterinin bütün halıları ve mobilyayı elektrik süpürgesiyle baştan aşağı temizlemesi birçok kuluçkayı yok edeceğinden özellikle önerilir. Ayrıca, saç ve diğer maddelerin biriktiği ve larvaları çeken duvar köşelerinin etrafları elektrik süpürgesiyle temizlenmelidir. Çünkü kontrolün en önemli noktası larvaların ihtiyaç duyduğu kaynakları yok etmektir. Pirelerin ve yumurtalarının aktif oldukları noktayı belirlemek için de, ilaçlama firmasının her odaya yapışkan tuzaklar koymasını öneririm. Profesyonel bir ilaçlama şirketi, kimyasal mücadele dışında, müşterinin üzerine düşen görevleri paylaşmalıdır. Bu da şu anlama gelir: Müşterinin yoğun bir şekilde elektrik süpürgesiyle temizlik yapmasını, mobilyalardaki bütün yastıkları kaldırmasını ve mobilyanın bütün yarıkları da dahil olmak üzere, yeri duvar bağlantısına kadar boydan boya elektrikli süpürgeyle temizlemesini, evcil hayvanların üzerine yatmış olabileceği bütün yatakları yıkamasını sağlamalıdır.

Sonuç olarak pireleri temizlemek için sorunun kökenini bulmamız gerekir. Bu, evcil hayvanların vakit geçirdiği unutulmuş ya da gözden kaçırılmış ve birçok yumurtanın ve dışkının bırakıldığı ve belki de larvaların hala gelişmeye devam ettikleri bir yer olacaktır.

ETİKETLER

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •