X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi / İş yerimde pire var. Pire ile mücadele nasıl yapılır?

İş yerimde pire var. Pire ile mücadele nasıl yapılır?

 • 10.2.2014 00:00:00
 • Soru-Cevap
 • Google+'da takip edin
  Uzmana Danış

Pirelerle mücadele etmek için nasıl bir ilaçlama yaptırmalıyım?

Pire ile mücadelede pireleri yok etmek için kullanacağınız böcek ilaçlarına "maruz bırakabileceğiniz" iş yeri çalışanları ile ilgili göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey var. İş yerlerindeki pireler, genellikle pirelerin istila ettiği bir çalışanın evinden getirdiği eşyalardan ya da iş yerinde veya iş yerinin civarında yaşayan bazı hayvanlardan bulaşır. 
Bir diğer ihtimal ise bu iş yerinde evcil hayvanlar serbest olabilir ve bu nedenle de pireler gerçekten iş yerinde ürüyor olabilir. Hatta birçok kez işine arabasıyla gelen çalışan, otoparka arabasını park ettiğinde, burada bulunan pireyi pantolonunun paçalarına alıp ofise çıkar. Masasına oturduğunda ise pireleri görüp ofisi pirelerin istila ettiğini düşünür. Aslında kendisi pireleri ofise taşıyordur. 


Genellikle pire yumurtaları sadece hayvanların yoğun olduğu yerlerde oluşur. 

Eğer ofiste evcil hayvan yoksa, pire yumurtalarının ve pire dışkısının zeminde olma ihtimali çok azdır. Ancak her an her şey olabilir. Bu yüzden öncelikle zemini elektrik süpürgesi ile tamamen temizlemenizi öneriyorum. Ayrıca bunu sadece iş yerindeki kişiler bir şeyin onları "ısırdığına" inandıkları için ve "pireleri" de suçlu olarak seçtikleri için buna inanmadığınızı göstermek amacıyla, bazı pireleri gerçekten yakalamanızı ve kendi gözünüzle görmenizi tavsiye ediyorum. Birçok insan çalıştıkları yere böcek ilacı sıkılmasından endişe duyup bu fikirden hoşlanmayabilir. Bu nedenle herkesin bu konuda sizinle hemfikir olduğundan emin olun. İlaçlama firmasından hangi böcek ilaçlarını kullanmayı düşündüğünü öğrenin, ürünle ilgili bilgi alın ve önceden ürünle ilgili güvence sağlayın. Kimyasallardan korkan birinin olduğu ortaya çıkmadan, ekstra önlemler almak daha iyidir. Ayrıca iş yerleri genellikle ilaçların kuruması beklenirken saatlerce kapalı kalamaz. Siz de yüzeyler tamamen kuruyana kadar herkesi ilaçlı alanlardan uzak tutmalısınız. Bunu yapmanın en iyi yolu, eğer işyeri geceleri kapanıyorsa, ideal zaman dilimi olarak çalışma saatlerinden sonra ilaçlama yapmaktır.

ETİKETLER

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •