X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Site İlaçlama

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Site İlaçlama" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

En İyi Akrep İlaçları Hangileridir?

Evde akrep varsa, bunun sebebi evin çevresindeki ortamın akreplerin yaşamasına elverişli olmasıdır. Akrepler böceklerle beslendiklerinden, evinizdeki böcekler lezzetli birer yem olarak akrepleri evinize davet etmiş olabilir. Akrepler insan hayatını ve huzurunu tehdit eden canlılardır. Bu yüzden akrep ile mücadelede en etkili yöntem olan ilaçlama tercih edilmelidir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Zehirli, Tehlikeli ve Karanlık: Siyah Akrep

Akrep dendiğinde çoğumuzun kafasında oluşan ilk görüntü, siyah akreptir. Oldukça gösterişli ve her an tehlikeli saçacakmış gibi bir görüntüye sahip olan siyah akrep, kara akrep (androctonus crassicauda) olarak da adlandırılır. Buthidae familyasındaki akrep türleri arasında en tehlikeli ve zehri güçlü olan akreplerdendir. Buthidae familyası ise akrepler takımının (Scorpions) tür bakımından en zengin akrep familyasıdır. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep Neyi Sevmez? Akrep Neye Gelmez?

Havaların ısınmasıyla birlikte ortalıkta dolaşan akreplerin sayısında artma olur ve hiç kimse bir akreple aynı ortamda yaşamak istemez. Akrep türleri çeşitlidir, zehirli akrepler kadar zehirsizleri de vardır ama hangi akrebin zehirli olduğunu bilemez ve akreple birlikte yaşamanın verdiği tedirginliği ancak akrebi yok ederek giderebilirsiniz. 

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Akrepten Korunma Yolları Nelerdir?

Varlıkları ile tehlike saçan akreplerle aynı evde yaşamak kesinlikle ürkütücüdür. Dünyada bulunan akrep türlerinin sayısı 1.750 tanedir ve hepsi zehirli değildir. Ama özellikle evlere girip, akrep sokması durumu ile insanlar üzerinde hayati tehlikeye sahip olan siyah akrebin yayılımı, ülkemizde oldukça fazladır. 

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep Nasıl Ürer? Akrep Yavrusu Nasıl Olur?

Dünyada 1.750 türde akrep vardır ve çok çeşitli yerlerde varlıklarını devam ettirmektedirler. Peki, akrep nasıl ürer, akreplerin çiftleşmesi nasıl olur, akrep doğumu nasıl gerçekleşir?

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep Yuvasını Nerelere Yapar ve Nerede Yaşar?

Akreplere dünyanın herhangi bir yerinde, birçok farklı iklim türünde rastlamak mümkündür. Yaşam yerleri akrep türlerine göre çeşitlilik gösterse de, kuru iklimler akreplerin en sık rastlandığı yerlerdir. Buna rağmen nem kaybına karşı fazlasıyla duyarlı olduklarından, su kaynaklarının çevrelerinde konuşlanmışlardır. Çöller ve yarı kurak iklimler akreplerin yaşam alanlarıdır. Eğer ortam koşulları su bulmaya elverişli değilse, akrepler bu ihtiyaçlarını avladıkları hayvanlarla karşılarlar.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Fare ile Mücadele Yöntemleri Nasıl Olmalıdır?

Sert dişleri ile mermeri bile kemirebilen fareler, doğanın en zararlı memeli hayvanları arasında yer alırlar. Böcekler gibi evleri, bodrumları, garajları, yaşam alanlarını, arazileri, tarlaları, fidanlıkları, kısacası hemen her yeri istila ederler ve yaşadıkları bölgedeki besin kaynaklarını tükettikten sonra da başka bir alana geçerler. Güçlü ön dişlerinin getirdiği avantaj ile en sert cisimleri bile kemirebildikleri gibi, bu dişlerin fare kemirmesi ve fare ısırması işlemlerinin ardından kendilerini yenileyebilmeleri, farelerin zararlarını daha da arttırır.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Evde Fare Varsa Ne Yapılmalıdır?

Hızlı üreyerek popülasyonunu sürekli arttırma becerisi bulunan fareler, 1-4 yıl arasında değişen kısa ömürlerinin yarattığı handikabı bu yolla telafi edebilirler. Haşereler gibi evleri ve yaşam alanlarını istila ederek yaşayan fareler, doğurarak çoğaldıkları için memeli hayvan sınıfına aittirler. Sert ön dişleri ile en sert cisimleri bile kemirebildikleri gibi, hemen hemen bütün gıda maddelerini de tüketebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep ile Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Akrepler, dünyanın her yerine dağılmış durumdadır. Daha çok nemli ve kurak bölgelerde yaşayan akreplerin evlerde bulunmaları kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Dünyada 1.750 akrep türü olduğu bilinmektedir ve bu akreplerin hepsi zehirli değildir. Fakat evinize giren akrep zehirli ise ve akrep sokması durumu yaşanırsa, hayati tehlike ile karşı karşıyasınız demektir. Bu yüzden evinizde veya evinizin yakınında varlığını tespit ettiğiniz bir akrep varsa, zaman kaybetmeden akreple mücadeleye girmelisiniz.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep Öldürme Yöntemleri Nelerdir?

Akrepler, birlikte yaşanması tehlikeli canlılardır. Akrep türleri zehirsiz ya da zehirli akrepler olarak çeşitlilik gösterse de akrep sokması riskini almayı ya da bir akreple aynı ortamı paylaşmayı kimse istemez. Akrep ile mücadele için doğal yöntemlerden ilaçlamaya kadar çeşitli yollar izlenebilir. Öncelikle akrepten korunma yollarına bakalım, daha sonra da akrep nasıl öldürülür, yöntemleri görelim:

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Site İlaçlama ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •