X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi / Elektrikli Süpürgenin Haşerelere Etkisi

Elektrikli Süpürgenin Haşerelere Etkisi

 • 25.3.2014 00:00:00
 • Makale
 • Google+'da takip edin
  Uzmana Danış

Haşerelerle Mücadelede Elektrikli Süpürgenin Önemi ve Etkisi

Haşerelerle mücadelede bize destek olabilecek ev eşyaları içinde elektrikli süpürgelerin her zaman ayrı bir yeri vardır. Bu ev aygıtı, evinizi tozdan, kirden, toz maytlarından, hamam böceği ve kemirgenler gibi haşerelerin beslendiği döküntülerden temizlediği gibi, aynı zamanda haşere kontrolünde sizin en büyük yardımcınız olarak da işlem görür. Örümceklerin, pirelerin hepsi, evinizdeki varlıklarını hızla sona erdirecek olan bu emici, vınlayan aygıttan kaçma telaşına düşerler. 

Elektrikli Süpürgenin Haşerelere Etkisi

Şimdi isterseniz, bu faydalı ev aletini hangi haşerelere karşı nasıl kullanmamız gerektiğinden bahsedelim. 
 
Pireler bir yıl uykuda yatan bir sürü yumurta bırakırlar. Pire larvası, derinin organik parçacıklarından ve hayvanın gezindiği yerlerde toplanan diğer benzeri maddelerden beslenir. Yiyecek ve diğer kırıntılar genellikle yerdedirler ve kenar kısımlara doğru itilirler. Bu nedenle de buraları düzenli olarak elektrik süpürgesiyle temizlemek ve pire yumurtalarından ve larvalardan kurtulmak için özellikle de çatlakları, yarıkları ve köşeleri süpürgeyle iyice almak gereklidir. Pireler tekrar dışarı sıçrayabilecekleri için, elektrik süpürgenin torbasını boşaltmak faydalı olacaktır. Düzenli olarak elektrikli süpürge yaparak, pirelerin yumurtadan çıkmalarını ve böylece de pire istilasını önlemiş olacaksınız.

Ev örümcekleri eğer duvarlarınıza tırmanmaya başlamışsa, örümcek ağlarını elektrik süpürgesiyle alabilirsiniz. Bu, onların gıda kaynaklarını azaltacak ve böylece de evinizi bir kiler olarak görmekten vazgeçeceklerdir. Örümcekten korkanlar için elektrikli süpürge, sorunu kökünden çözmenin en harika yoludur.
 

Sinekleri ezmeden ve mikroplarının etrafa bulaşmasını önleyerek ortadan kaldırmak için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. 

Sineklerin evinize tekrar girmemesini sağlamak için, pencerelerin ve kapıların etrafını kontrol ederek, girebilecekleri herhangi bir çatlak veya açıklık olup olmadığını kontrol etmek ve pencereleri sineklikle kapatmak da çok faydalı olacaktır. Herhangi bir yapı marketten satın alacağınız köpük bant, pencerelerdeki boşlukları doldurmak için idealdir veya silikon da kullanabilirsiniz.
 
Hamam böceklerinin etrafa dökülen kırıntılar gibi gıda kaynaklarını ortadan kaldırabilmek için, sık sık kıyı köşe elektrik süpürgesi yapmak işe yarayacaktır.

İyi temizlik ve bakım, haşereleri evinizden uzak tutmanın en iyi yoludur. Bu nedenle elektrikli süpürgenizi daima yakınınızda tutun.

ETİKETLER

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •