X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Sinek

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Sinek" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Sinek İlaçlama Yöntemleri: Evimiz ve Çevremiz İçin

Evlerimizde en sık görülen sinekler karasinek, sivrisinek, meyve sineği vb. olsa da dünya üzerinde yaşayan yaklaşık 100.000 sinek türü olduğu bilinmekte. Bu sinekler doğaya katkı sağlayıp zararlı haşereler için tehdit oluştursalar da, insanlar için zararlı ve rahatsız edici canlılar oldukları kesin. Çünkü türlerine göre farklılık gösterseler de sinekler, çöpler ve çürüyen yiyeceklerle beslenip dolaştıkları yerlere virüs bulaştırarak sağlık sorunlarına neden olabilmekteler.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Etrafta Uçuşan Bu Kör Sinekler de Neyin Nesi?

Etrafta anlamsızca uçan, kovaladığınız halde hiçbir hamlede bulunmamışsınız gibi tekrar burnunuzun dibine girmekte beis duymayan sinekler, halk arasında “kör sinek” olarak da tabir edilir. Ama aslında kör sinek diye bir sinek türü yoktur. Küçük boyutlu bu sinekler, hem sinir bozucu hem de bazılarının bakteri taşıması nedeniyle sağlığa zararlıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Kurt Sineği Neden Olur?

Kurt sineklerinin erkekleri genelde metalik bir görüntüye ve tüylere sahip olurlar. Karasineklerden farkı, kurt ve larva taşıyor olmasıdır. Evinize girdiği zaman çok güçlü vızıltı çıkaran ve sağa sola şuursuzca çarpan sinekler, kurt sinekleridir. Karasinekler daha sakin uçarlar ve vızıltıları daha sessiz olur. Kurt sinekleri, her yere larva bırakabilir ve o larvalar kurt şeklinde her yerde gezebilir.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sinek İlacı Yapmak İçin 2 Doğal ve Etkili Tarif

Sinekler, hem taşıdıkları virüsler hem de verdikleri rahatsızlık nedeniyle insanların yaşadığı ortamda bulunmaması gereken canlılardır. Sineklerle mücadele için de, bu yüzden belediye ilaçlamasından sinek savar görevi gören ilaçların ve ekipmanların kullanılmasına kadar çok çeşitli yöntemler mevcut. 

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Evdeki Küçük Sineklerden Kurtulmanın Yolları

Evinizin içinde sürekli uçuşan ve sizi rahatsız eden sineklerin oluşması oldukça normaldir. Meyveler, tahıllar, kumaşlar ve evinizdeki diğer malzemeleriniz bu küçük sinekleri kendilerine çekerler. Bu sineklerin bazıları mikrop ve bakteri taşıyabilir. Küçük sineklerle birlikte, karasineklere karşı da önlemler almalısınız; çünkü karasineklerin de birçok bakteri taşıdığı hızlı ürediği ve birçok hastalığa neden olduğu gerçeği vardır. Hem görüntü olarak kirlilik oluşturan hem de mide bulandıran bu küçük sineklerin çeşitlerini anlattık.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Çöp Sineklerinden Nasıl Kurtulurum?

Evleri istila eden en sinir bozucu böceklerden biri olan çöp sinekleri, aslında bildiğimiz karasinek familyasının bir alt türüdür. Bilimsel adları “Musca Domestica” olan karasineklerin evleri istila eden türüne de “Hydrotaea” denilmektedir. Evet, çok karizmatik Latince isimleri var ama kendileri bir o kadar da can sıkıcılar; salmonella, dizanteri, tüberküloz ve kolera gibi hastalıklara neden olan zararlı mikroorganizmaların taşıyıcılıklarını yapıyorlar.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Mutfaktaki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Siz onların küçük olduklarına bakmayın; böcekler zor yaşam koşullarına ve uzun süreli açlığa birçok canlıdan daha fazla dayanıklılar. Ama neden mutfak gibi yiyecek deposu yerler varken kendilerini zora sokup aç kalsınlar ki?

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Elektrikli Süpürgenin Haşerelere Etkisi

Haşerelerle mücadelede bize destek olabilecek ev eşyaları içinde elektrikli süpürgelerin her zaman ayrı bir yeri vardır. Bu ev aygıtı, evinizi tozdan, kirden, toz maytlarından, hamam böceği ve kemirgenler gibi haşerelerin beslendiği döküntülerden temizlediği gibi, aynı zamanda haşere kontrolünde sizin en büyük yardımcınız olarak da işlem görür. Örümceklerin, pirelerin hepsi, evinizdeki varlıklarını hızla sona erdirecek olan bu emici, vınlayan aygıttan kaçma telaşına düşerler. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Orman kenarında oturuyorum ve sorunum sinekler. Ne yapılabilir?

Evinizde yapacağınız sinek mücadelesinde market aerosollerine bağlı kalmak, soruna geçici bir çözüm üretir. Bu aerosolleri sprey olarak sıktıkça, havada asılı kalan böcek ilacının mikro damlacıklarının sineğin vücuduna yapışması ile, ortamda bulunan ergin sineklerin ölmesini sağlayabilirsiniz.

Serdar Aydemir
Serdar Aydemir
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Sinek ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •