X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Haşere Rehberi / Akrep / Akrepler Nerelerde ve Nasıl Yaşarlar?

Akrepler Nerelerde ve Nasıl Yaşarlar?

Akrep

Akrepler Nerede Yaşar?

Akrepler, çok kuru iklimlerde yaşarlar. Buna rağmen, nem kaybına karşı oldukça duyarlı oldukları için gündüzleri gölgelik yerlerde saklanmayı tercih ederler. Su ihtiyaçlarını ise yakaladıkları avlardan sağlarlar.

Akrepler birçok doğal ortamda görülebilirler. Bununla birlikte, birçok akrep, çöllerde ya da yarı kurak bölgelerde yaşamayı tercih ederler.

Doğal Yaşamları

Akrepler, daha çok geceleri aktif olmakla birlikte, gündüzleri hava serin ya da nemli olduğunda da görülebilirler. Akrepler, böcekleri, örümcekleri ve diğer omurgasız hayvanları avlarlar. Akreplerin avlarının hareket ettikçe yarattığı titreşimleri hissedebilme özelliği vardır.

Akrepler, saklanıp avlarını bekleme özellikleriyle de bilinirler. Eğer küçükse, avlarını ezerler ya da eğer büyükse, avlarını onların sinir sistemini etkileyecek güçlü bir karışımdan oluşan zehirleriyle sokarlar. Akrepler, zehirlerini avlarını yakalamak için kullansalar da, bazı durumlarda kendilerini yırtıcı hayvanlardan ya da diğer tehlikelerden korumak için de kullanırlar.

Avlarını etkisiz hale getirdikten sonra akrep avından beslenmeye başlar. Akrepler sadece sıvıyla beslendikleri için, beslenmelerini bitirdikten sonra kalan katı maddeyi geride bırakırlar.

  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •