X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Haşere Rehberi / Akrep / Akrepler Yuvasını Nerelere yapar?

Akrepler Yuvasını Nerelere yapar?

Akrep

Akrepler genellikle kütüklerin, kayaların, tahta döşeklerin ve yığınların altına saklanırlar. Ağaçlar, çalılıklar ve duvarlar gibi dikey ortamları tercih eder.

Gündüz vaktini yuvalarında geçiren birçok akrep cinsi vardır. Akrep yuvaları, bulundukları bölgenin kuruluğuna bağlı olarak bir metre kadar derinlikte olabilirler. Yuvalarını yapmak için akrepler, nemin ve sıcaklığın uygun olduğu bir derinliğe kadar kazarlar. Yuvalar genellikle tek bir akrep içindir.

Bazı akrepler yuvalarında avlarını pusuya düşürmek için beklerler. Özellikle bir cinsi, Anuroctonus Phaiodactylus, talihsiz bir avın yuvasından içeri girmesini bekler. Akrebin kıskacı avlarını yakalamakta kullandığı birincil silahıdır. Oval ya da hilal şeklindeki yuvalarının girişlerini, dışarıdan bakıldığında yüzeyde görülebilecek şekilde bırakırlar. Sadece yetişkin erkek akrepler, kendilerine uygun bir eş bulabilmek için, yuvalarını uzun bir süre terk ederler.

  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •