X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Haşere Rehberi / Akrep / Akrep Yavruları

Akrep Yavruları

AkrepAkrepler (OrderScorpiones) hayatları boyunca birçok kere kabuk değiştirirler. Böceklerden farklı olarak yumurtalarını dışarıya bırakmazlar. Bunun yerine yavru akrepleri doğururlar. Akrepler doğduktan sonra ilk kabuk değişimleri gerçekleşinceye kadar annelerinin sırtında yaşarlar. Bazıları, yanılgıya düşerek, bunların akrep larvaları olduklarını düşünürler ama bu doğru değildir. Yavru akrepler yetişkin akreplere benzedikleri için yarı ergin böcek olarak adlandırılırlar. Larva kelimesi ise, kurtçuktan sineğe geçip tamamen değişime uğrayan henüz gelişmemiş böceklerin yumurtadan pupa evresine kadar olan süresi için kullanılır.

Dokunaçlar ya da pençeler, sokan kuyruk ve diğer dış özellikler, akreplerin doğdukları andan itibaren daha yavruyken sahip oldukları özelliklerdir.

Akrep yavruları, ilk kabuklarını dökünceye kadar anneleriyle birlikte kalırlar. Dişi akrep genellikle 20 ile 47 arasında yavru akrep doğurur. Akrep yavruları, annelerinden ayrıldıktan sonra kendi başlarına yaşamaya başlarlar. Yavru bir akrebin yetişkinliğe ulaşması beş ya da altı kabuk değişimi kadar sürer.

Akreplerin ömrü, yaşadıkları ortama ve yiyecek bulabilmelerine bağlı olarak üç ile beş yıl arasındadır. Bununla birlikte, bazı akrep cinslerinin 15 sene kadar yaşayabildikleri bilinmektedir.  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •