X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Gümüş Böceği

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.

Makaleler

"Gümüş Böceği" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Rutubet Böceği Nasıl Yok Edilir?

Gümüş renginde, pullarla örtülü ve böcek aleminin en gizemli böceklerinden olan rutubet böcekleri, hızlı hareket kabiliyetleri ve parlak gri renkleriyle başka bir dünyadan gelmiş gibi yaşarlar. Her ortamda rahatça yaşarlar ama onlara rutubet böceği adını veren nemli ortamlar, yavruların gelişmesi için hem çok önemli hem de çok müsaittir. Bu yüzden de yaşama alanlarını rutubetli yerlerden seçerler. Oldukça gizemlilerdir. Bu yüzden de evinizde gerçekleştirdikleri istilayı fark etmeniz uzun bir zaman alabilir. Bu süreçte hızla kalabalıklaşabilirler çünkü üreme süreçleri oldukça hızlıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Rutubet Böceği Nedir?

Rutubet böcekleri, parlak gümüş renginde, pullarla örtülü, yassı ve kanatsız bir böcektir. Onu ilk gördüğünüzde henüz yavru bir sürüngen olduğunu düşünebilirsiniz. Bu ilginç detaylarla dolu görüntüleriyle birlikte, rutubet böceklerini yaşadıkları yerler ele verir. Banyonuzda karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek olan rutubet böcekleriyle, döşeme aralıklarında veya eski kitap sayfalarında da karşılaşabilirsiniz.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Adını renginden alan ve başka bir gezegenden gelmiş gibi bir imaj taşıyan gümüş böceği, çok hızlı hareket edebilir. Pullarla örtülü bir vücudu vardır ve parlak gri renge sahiptir. Her ortamda yaşayabilen gümüş böcekleri, gizemli canlılardır. Fakat esas yaşamak istedikleri yerler rutubetli yerlerdir. Hem gizemli oldukları hem de karanlık ve rutubeti sevdikleri için evinizde gerçekleştirdikleri istilayı fark etmeniz zaman alır. Bir de gümüş böcekleri hızla üreme kabiliyetine sahiplerdir. Bu yüzden siz farkına varmadan oldukça kalabalık bir koloni haline gelebilirler. Dişilerin türlerine göre değişen üreme sayıları incelendiği zaman, bir dişi gümüş böceğinin günde 20’ye kadar yumurta bırakabildiği görülür.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Gümüşçün Böceğinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Rutubet böceği ve gümüş böceği olarak da bilinen gümüşçün böceği, gri ve parlak gövdesi sayesinde uzaydan gelmiş gibi bir his yaratır. Pullarla örtülü olan gümüşçün böceğini ününe kavuşturan kaygan yapısı, aynı zamanda ona çok hızlı hareket etme imkanı sunar. Hayatını yumurtadan nasıl çıkıyorsa öyle tamamlayan gümüşçün böceği, evlerde istilası en sık görülen böceklerden biridir.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Evde Gümüş Böceği Neden Olur?

Evler, gümüş böceğinin yaşaması için mükemmel koşullara sahiptir. Eğer bir de nemli ve karanlık bölgeler varsa, onlar için bir yaşam umudu oluşturursunuz. Evinizde bir gıda kaynağı bulurlarsa, istilaya başlamak için ihtiyaçları olan tek sebebi de bulmuş sayılırlar.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Gümüş Böceği ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •