X KAPAT
Teklif Al
Teklif Al
Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Çiyan

Makaleler
"Çiyan" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar
Sizler için oluşturduğumuz “Bilgi Merkezi” bölümümüzde, size fayda sağlayacağını umduğumuz pek çok içeriğe ister konu başlıkları, ister etiket bulutu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde veya iş yerinizde karşılaştığınız haşere veya kemirgen sorunlarınız için sormak istediklerinizi de “Uzmana Danış” kısmından bize iletebilirsiniz.

Evde Çıyan İlaçlama ve Mücadele Yöntemleri

Sanırım endişeniz, oturduğunuz evin içinde çıyan bulmaktan kaynaklanıyor. Türkiye’nin nispeten daha sıcak bölgelerinde kişiyi kötü bir şekilde ısırabilecek bazı büyük çıyanlar vardır. Çıyanlar rahatsız edilmedikçe ve üstlerine gidilmedikçe insanlara zarar vermezler. Ama bazı kişiler ısırılmak için ekstra zahmete girmektedirler. Bir çıyan yalnızca doğrudan kendini korumak için ısırır ve yararlı bir avcı olduğu için dışarıdaki varlığı anlayışla karşılanmalı ve hoşgörülmelidir. Unutulmamalıdır ki, doğada sürünen her şeyi yok etmek bizim görevimiz değildir. Hatta sorun olanlarla olmayanları da birbirlerinden ayırmamız gerekir. Burada da en büyük sorumluluk müşterilerini böceklerin doğadaki, hatta arka bahçedeki rollerinin farklı olduğunu anlatmak üzere haşere kontrol firmalarına düşmektedir. Bununla birlikte insanların hala bahçesinde, evinde çıyan ve diğer böcekleri istememe hakkı vardır ve eğer bizden bu istenirse ihtiyacı karşılamak için çaba göstermemiz gerekir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Çiyan ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
E-Sözlük
E-Sözlük
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline klavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •