X KAPAT
Teklif Al
Teklif Al
Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Apartman İlaçlama

Teklif Al
Teklif Al
Makaleler

"Apartman İlaçlama" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.

Farelerden Kurtulmanın 4 Etkili Yolu

Memeli hayvan sınıfına dahil olsalar da, haşereler kadar hızlı çoğalabilme özelliğe sahip olan fareler; doğanın en zararlı canlıları arasında yer alırlar. Güçlü ön dişleri ile en sert cisimleri kemirebilmeleri sayesinde besin kaynaklarına ulaşma konusunda oldukça başarılı olan fareler, hızlı hareket etme ve tırmanma gibi özelliklere de sahiptirler. Bu da fareleri kontrol altında tutmanın oldukça güçleşmesine neden olur.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evde Fare Varsa Ne Yapılmalıdır?

Hızlı üreyerek popülasyonunu sürekli arttırma becerisi bulunan fareler, 1-4 yıl arasında değişen kısa ömürlerinin yarattığı handikabı bu yolla telafi edebilirler. Haşereler gibi evleri ve yaşam alanlarını istila ederek yaşayan fareler, doğurarak çoğaldıkları için memeli hayvan sınıfına aittirler. Sert ön dişleri ile en sert cisimleri bile kemirebildikleri gibi, hemen hemen bütün gıda maddelerini de tüketebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Fareleri Evden Uzak Tutmanın Yolları

Memeli sınıfında yer alan ve diğer memelilere kıyasla hızlı üreme becerisi bulunan fareler, doğanın en zararlı canlıları arasında gösterilebilirler. Tarla faresi, kör fare, çöl faresi gibi türler daha çok ekili arazilerde ve fidanlık alanlarda yaşarken fındık (ev) faresi, lağım faresi (sıçan), çatı faresi gibi fare çeşitleri de insanların yaşam alanlarına ya da çok yakın bölgelerine yerleşirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep ile Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Akrepler, dünyanın her yerine dağılmış durumdadır. Daha çok nemli ve kurak bölgelerde yaşayan akreplerin evlerde bulunmaları kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Dünyada 1.750 akrep türü olduğu bilinmektedir ve bu akreplerin hepsi zehirli değildir. Fakat evinize giren akrep zehirli ise ve akrep sokması durumu yaşanırsa, hayati tehlike ile karşı karşıyasınız demektir. Bu yüzden evinizde veya evinizin yakınında varlığını tespit ettiğiniz bir akrep varsa, zaman kaybetmeden akreple mücadeleye girmelisiniz.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Akrep Öldürme Yöntemleri Nelerdir?

Akrepler, birlikte yaşanması tehlikeli canlılardır. Akrep türleri zehirsiz ya da zehirli akrepler olarak çeşitlilik gösterse de akrep sokması riskini almayı ya da bir akreple aynı ortamı paylaşmayı kimse istemez. Akrep ile mücadele için doğal yöntemlerden ilaçlamaya kadar çeşitli yollar izlenebilir. Öncelikle akrepten korunma yollarına bakalım, daha sonra da akrep nasıl öldürülür, yöntemleri görelim:

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evde Akrep Var! Ne Yapmalıyım?

Ana vatanları Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyi olan akrepler, bugün dünyanın her yerinde bulunuyorlar. Genellikle doğada yaşıyor olsalar da akrepler, birçok böcek gibi evlerimizde de davetsiz misafir olabiliyorlar. Peki, evde akrep neden olur? Nemli ve karanlık bölgelerde yaşamayı seven akreplerin evinize gelme nedenleri, besin bulmak ve korunmaktır.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Evinizi İlaçlatmadan Önce Haşerelere Karşı Nasıl Önlemler Alırsınız?

Huzur yuvamız olan evlerimizde istemediğimiz canlılarla birlikte yaşamak zorunda kalabiliyoruz. Bu canlıları da yürüyen haşereler, uçan haşereler ve kemirgenler olarak sınıflandırabiliriz. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Apartman İlaçlama

Apartmanlar ve evlerimiz, yaşam alanlarımızdır. Kendimizin ve ailemizin sağlığı açısından, temiz tutmamız ve hijyene önem vermemiz gerekir. Hamam böceği, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fareler, sıçanlar ve bu gibi haşere ve kemirgenler bu sorunun önde gelenleridir. Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu böcekler ve kemirgenler Apartman ve site yaşamında hastalık yayarak sağlık açısından önemli sorun oluştururlar. Bu sebeple apartman ilaçlama evlerimizi istenmeyen zararlılardan korumak için kritik öneme sahiptir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Apartman İlaçlama ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •