X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Bit

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Bit" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Evde Bit Nasıl Temizlenir?

İnsandan insana rahatça geçen ve hayatına yeni bir başlangıç yapan bitler, çılgın bir kaşıntıya neden olur. Genellikle insan saçlarında yaşarlar ve yumurtalarını saçlara bırakarak ürerler. Gri renkteki asalak böcek türüne dahil bitler, kan emerek beslendikleri için kaşıntıya ve rahatsızlığa neden olurlar.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Bit Nasıl Oluşur?

Bitler, yalnızca insanların saçlarında hayatta kalabilen ve gerçek anlamda baş belası olabilen asalak türünden canlılardır. Eğer siz veya çocuğunuz bitlenme durumu ile karşı karşıya kalırsanız telaşlanmanıza gerek yok. Bitlerden kurtulmanızı sağlayacak birçok farklı yöntem bulunuyor. Biraz dertli bir süreç olduğunu kabul ediyoruz ama her adımı doğru atarak bitlerden kurtulmayı başarabilirsiniz.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Kan Emen Böcek Türleri

Kan emerek beslenen böcek türleri, insanlar ve hayvanlar için tehlike arz eden böcek türleridir. Çünkü kanınızla temas ediyorsa mutlaka bir hastalık bulaştırma riskleri de bulunuyor demektir. Sineklerden kenelere, Türkiye’de yaşayan kan emici böcekleri bir araya getirdik ve onlardan nasıl korunmanız gerektiğini anlattık.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

En Etkili Bit İlaçları: Kimyasallar ve Doğal Tarifler

Bit ve sirkeler çok eski zamanlardan beri insanlığın problemi olmaya devam ediyor. Saç tellerinin arasına gizlenen bu kan emici asalak böcek, günde ortalama 5 kez pençeleriyle kafa derimize tutunarak kanımızla beslenir. Herkes bitlenebilir; önemli olan bitli kalmaya devam edip onların daha fazla yayılmasına neden olmamak.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Bit için Bitkisel Çözümler

Saçlarımızın arasında gizlenen bitler ile mücadele etmek kolay bir iş değildir. Bu asalak böcek türü, bit ilaçlarına karşı kolayca direnç kazanabilmektedir. Kafa derimizden kan emerek yaşamak için gerekli olan enerjiyi edinen bit, günde yaklaşık olarak 5 kez beslenir ve her beslenme anında kurbanına ağzında ve ayaklarında taşıdığı birçok zararlı mikro organizmayı bulaştırma riski taşır. Ayrıca inanılmaz bir kaşıntı hissi yaratarak yaşam kalitesini en alt seviyelere çeker.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Boyalı Saça Bit Gelir mi?

Kanımızla beslenen bir düşman, saçlarımızda gizleniyor. Özellikle okul çağındaki çocukların baş belası olan bu asalak böcek, günde beş defa besleniyor ve her beslenme esnasında, birçok hastalığa neden olabilen zararlı mikro organizmaları kurbanına bulaştırma riski oluşturuyor. En eski zamanlardan beri insanlığın bir sorunu olan saç bitleri için, hem kimyasal hem de doğal birçok çözüm bulunuyor. En etkili bit ilaçları her eczaneden bulunabiliyor. Bit tedavisi için kullanılan yöntemlerden biri de saçları boyamak ama tam bir çözüm için saç sirkelerini de yok etmek gerekiyor.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Sirke... Namı Diğer Bit Yumurtası

Saçlarımızın arasına gizlenen bir düşman var, kanımızı emmek için fırsat bekliyor. Kendisini ilkokul zamanlarından tanıyoruz; ilk kez yabancı bir topluluk içerisine girdiğimiz yerden. Akla ilk bit geliyor... Haklısınız ama biz bu yazımızda daha çok bitlerin başlangıç evresinden, bit yumurtalarından bahsedeceğiz. Bit yumurtaları, diğer isimleriyle sirkeler, cansız gibi görünürler ama siz bu görünüşe aldanmayın.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Kitap Biti ile Mücadelenin En Etkili Yolları

Yıllanmış kitapların en büyük düşmanı olan kitap bitlerinin bilinen birçok türü var. Bilimsel adıyla “Psocoptera” olarak tanımlanmış tür gerçek anlamda bir bit çeşidi değil; yumuşak gövdeli, uzun duyargalı, ağzı parçalamak için evrimleşmiş, çoğu 5 mm boyutunda olan bir böcektir. Kitap bitleri kanatlı ya da kanatsız da olup; bağlı oldukları alt kitap biti familyalarına göre özellikleri değişkenlik gösterebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Eyvah! Bitlendim...

Şiddetli kaşıntı yapan ve insandan insana rahatlıkla geçebilen bitler, genellikle insan saçlarında yaşayan ve yumurtalarını burada bırakarak üreyebilen gri renkteki bir asalak böcek türüdür. Çok küçük boyutlarda olan, kanatsız ve kan emerek beslenen bir böcek türü olduğundan dolayı saç derisinde kişiye rahatsızlık verebilmesi mümkündür.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Bit ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •