X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Karınca

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Karınca" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Mutfaktaki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Siz onların küçük olduklarına bakmayın; böcekler zor yaşam koşullarına ve uzun süreli açlığa birçok canlıdan daha fazla dayanıklılar. Ama neden mutfak gibi yiyecek deposu yerler varken kendilerini zora sokup aç kalsınlar ki?

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Böcek Sokması

Böcek sokması, genellikle ciltte küçük tahrişlere yol açsa da, böceğin türüne göre bu ısırıklar ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Dünya üzerinde yaşayan birçok böcek çeşidi vardır. Bu da böceğin türüne göre farklı belirtilerin ve sonuçların doğmasına sebep olur.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Karınca ile Mücadele Nasıl Yapılır?

Doğadaki karıncaların ya da evinizdeki tek tük birkaç karıncanın hiçbir zararı yoktur ama karıncalar koloniler halinde yaşayan sosyal böcekler olduklarından, evinizi kısa sürede istila edebilirler. Evde karınca olmasının sebebi ise karıncaların yiyeceklere kolay ulaşabiliyor olmalarıdır. Çünkü karıncaların evinize davetsizce girmelerinin nedeni yiyecek bulmaktır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evdeki Karınca için Kesin Çözüm Nedir?

Evde karınca olması, karıncaların evinizde kolay bir şekilde yiyecek buldukları anlamına gelir. “Bir karınca doğada rahat rahat dolaşmak dururken neden benim evime geliyor?” diye düşünüyorsanız, cevap basit: Yiyecek bulmak için. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evi Karınca Bastı ise Ne Yapılmalıdır?

Birkaç tane karınca olması problem değildir ama “Evi karınca bastı” diyorsanız ciddi bir haşere sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar ve genellikle yuvalarını evin dışına yaparlar. Evinize gelmelerinin sebepleri ise yiyecek bulmaktır. Evdeki karıncalara çözüm için birçok taktik mevcuttur. Fakat sorunu kökünden kazımak için asıl yapmanız gereken eylem karınca yuvasını bulmaktır. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evdeki Karıncalar Nasıl Yok Edilir?

Kimse durduk yere karıncaları yok etmek istemez ama evinizde karınca varsa kısa sürede önlem almalısınız. Çünkü karıncalar koloniler halinde yaşar ve evinizi istila edebilirler. Evde karınca olması, karıncaların evinizdeki yiyeceklere kolay ulaşabildikleri anlamına gelir. Bu yüzdendir ki karıncaların en çok görüldüğü yerler mutfaklardır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Karınca Isırığı ve Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

“Evi karınca bastı!” diyorsanız, bu durum hijyenik olmayan bir ortamda yaşamanın verdiği rahatsızlık kadar, karınca ısırığı sorununa da neden olabilir. Karıncalar da en az diğer haşereler kadar evde istenmeyen canlılardır. Yiyecek bulmak için eve giren karıncalar, koloni halinde yaşadıkları için kısa sürede tüm evinizi istila edebilirler. Evdeki karıncalara çözüm ve karıncaları uzaklaştırmak için daha ayrıntılı bilgileri daha önce çeşitli makalelerimizde yazmıştık. Şimdi karınca ısırması ile ilgili bilgilenelim:

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Karıncaları Evden Uzaklaştırmanın ve Kovmanın Yolları

Karıncalar, pire ve tahtakurusu gibi haşereleri öldürdükleri için faydalıdır ama evinizde dolaşmaya başladılarsa duruma müdahale etmeniz gerekebilir. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar ve bu yüzden kısa sürede evinizi istila edebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Karınca Yuvasını Nerelere ve Nasıl Yapar?

Evlerimizde veya ofislerimizde gördüğümüz birkaç karınca, gözümüzle göremediğimiz yerlerde bir ya da birkaç karınca yuvasının varlığının göstergesi olabilir. Çünkü karıncalar koloniler halinde yaşarlar.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Kanatlı (Uçan) Karınca Neden Olur? Nasıl Yok Edilir?

 “Karıncanın uçanı olur muymuş?” diyorsanız evet olur! Onlar kanatlı karıncalar… Daha hızlı üremeleri ve daha gelişmiş olmaları ile dikkat çeken kanatlı karıncalar, uçan karıncalar olarak da adlandırılır. Karıncalar çiftleştikten kısa bir süre kanatlı türleri ortaya çıkar. Genellikle yaz mevsiminin gelip havaların ısınmasıyla evlerde daha sık görülürler. Üremeleri hızlı olduğundan önleminizi almazsanız, evinizi kısa sürede istila edebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Karınca ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •