X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Karınca İlaçlama

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Karınca İlaçlama" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Karınca ile Mücadele Nasıl Yapılır?

Doğadaki karıncaların ya da evinizdeki tek tük birkaç karıncanın hiçbir zararı yoktur ama karıncalar koloniler halinde yaşayan sosyal böcekler olduklarından, evinizi kısa sürede istila edebilirler. Evde karınca olmasının sebebi ise karıncaların yiyeceklere kolay ulaşabiliyor olmalarıdır. Çünkü karıncaların evinize davetsizce girmelerinin nedeni yiyecek bulmaktır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evdeki Karınca için Kesin Çözüm Nedir?

Evde karınca olması, karıncaların evinizde kolay bir şekilde yiyecek buldukları anlamına gelir. “Bir karınca doğada rahat rahat dolaşmak dururken neden benim evime geliyor?” diye düşünüyorsanız, cevap basit: Yiyecek bulmak için. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evi Karınca Bastı ise Ne Yapılmalıdır?

Birkaç tane karınca olması problem değildir ama “Evi karınca bastı” diyorsanız ciddi bir haşere sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar ve genellikle yuvalarını evin dışına yaparlar. Evinize gelmelerinin sebepleri ise yiyecek bulmaktır. Evdeki karıncalara çözüm için birçok taktik mevcuttur. Fakat sorunu kökünden kazımak için asıl yapmanız gereken eylem karınca yuvasını bulmaktır. 

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evdeki Karıncalar Nasıl Yok Edilir?

Kimse durduk yere karıncaları yok etmek istemez ama evinizde karınca varsa kısa sürede önlem almalısınız. Çünkü karıncalar koloniler halinde yaşar ve evinizi istila edebilirler. Evde karınca olması, karıncaların evinizdeki yiyeceklere kolay ulaşabildikleri anlamına gelir. Bu yüzdendir ki karıncaların en çok görüldüğü yerler mutfaklardır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Karıncaları Evden Uzaklaştırmanın ve Kovmanın Yolları

Karıncalar, pire ve tahtakurusu gibi haşereleri öldürdükleri için faydalıdır ama evinizde dolaşmaya başladılarsa duruma müdahale etmeniz gerekebilir. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar ve bu yüzden kısa sürede evinizi istila edebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evinizi İlaçlatmadan Önce Haşerelere Karşı Nasıl Önlemler Alırsınız?

Huzur yuvamız olan evlerimizde istemediğimiz canlılarla birlikte yaşamak zorunda kalabiliyoruz. Bu canlıları da yürüyen haşereler, uçan haşereler ve kemirgenler olarak sınıflandırabiliriz.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Kanatlı (Uçan) Karınca Neden Olur? Nasıl Yok Edilir?

 “Karıncanın uçanı olur muymuş?” diyorsanız evet olur! Onlar kanatlı karıncalar… Daha hızlı üremeleri ve daha gelişmiş olmaları ile dikkat çeken kanatlı karıncalar, uçan karıncalar olarak da adlandırılır. Karıncalar çiftleştikten kısa bir süre kanatlı türleri ortaya çıkar. Genellikle yaz mevsiminin gelip havaların ısınmasıyla evlerde daha sık görülürler. Üremeleri hızlı olduğundan önleminizi almazsanız, evinizi kısa sürede istila edebilirler.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Karınca Neye Gelmez? Karıncaları Ne Kaçırır?

Evinizde karınca varsa “birkaç taneden bir şey olmaz” demeyin. Çünkü karıncalar sosyal böcekler olarak koloniler halinde yaşarlar ve evinizi istila edebilirler. “Karınca nasıl gider?” sorusunun cevabından önce “Karınca neden kaçar?” ve “Karınca neye gelmez?” sorularını yanıtlamak daha mantıklıdır. Çünkü ilk iş karıncaları evden uzak tutmak olmalıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Oldukça yaygın haşere problemlerinden biri olan karınca istilası için zaman kaybetmeden önlem almalısınız. Evinizde gördüğünüz birkaç karınca, göremediğiniz yerde konuşlanmış bir karınca yuvasının habercisi olabilir. Çünkü karıncalar koloniler halinde yaşarlar. Karıncaların evinizde olma sebepleri ise kolay bir şekilde yiyeceklere ulaşıyor olmalarıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Karıncalarla Mücadelede En Etkili İlaç: Karınca Jeli

Evlerimizde zaman zaman bizlerle birlikte koloniler halinde yaşayan karıncalar, hoş ve hijyenik olmayan bir ortam oluştururlar. Etrafta sadece birkaç tane karınca görüyorsanız gözünüzle göremediğiniz yerlerde de koloni kurup yuva yaptıklarını bilmelisiniz. Evdeki karıncalara çözüm bulmadan önce evinize neden yerleştiklerine ve nasıl yaşadıklarına bakalım.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Karınca İlaçlama ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •