X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Karasinek

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Karasinek" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Sinek İlaçlama Yöntemleri: Evimiz ve Çevremiz İçin

Evlerimizde en sık görülen sinekler karasinek, sivrisinek, meyve sineği vb. olsa da dünya üzerinde yaşayan yaklaşık 100.000 sinek türü olduğu bilinmekte. Bu sinekler doğaya katkı sağlayıp zararlı haşereler için tehdit oluştursalar da, insanlar için zararlı ve rahatsız edici canlılar oldukları kesin. Çünkü türlerine göre farklılık gösterseler de sinekler, çöpler ve çürüyen yiyeceklerle beslenip dolaştıkları yerlere virüs bulaştırarak sağlık sorunlarına neden olabilmekteler.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Karasineklerden Bulaşan Hastalıklar ve Korunma Yolları

Karasinekler, günlük hayatımızda en çok gördüğümüz ve günlük yaşantımızı paylaştığımız canlılardır. Karasineklerin uzunluğu 5-8 mm arasında değişir. Renkleri genel olarak koyu gri ve siyah olur. Yerleşim bölgelerindeki tüm sineklerin %90’ını oluşturur ve insanların yaşadığı tüm iklimlerde hayatta kalabilir. Bütün uçucu böcekler içinde arka kanatlarının değişimiyle oluşan ve halter denen denge organı sayesinde en üstün uçma kabiliyetine sahip, usta bir hava akrobatıdır. Bu akrobatlar, atasözüne de konu olduğu gibi mide bulandırır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Orman kenarında oturuyorum ve sorunum sinekler. Ne yapılabilir?

Evinizde yapacağınız sinek mücadelesinde market aerosollerine bağlı kalmak, soruna geçici bir çözüm üretir. Bu aerosolleri sprey olarak sıktıkça, havada asılı kalan böcek ilacının mikro damlacıklarının sineğin vücuduna yapışması ile, ortamda bulunan ergin sineklerin ölmesini sağlayabilirsiniz.

Serdar Aydemir
Serdar Aydemir
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Karasinek ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •