X KAPAT
Teklif Al
Hizmet Bölgelerimiz
Ev Zararlıları Uygulaması
Canlı Yakalama Kafesleri
Videolar
/ Bilgi Merkezi

Çöl Faresi

Teklif Al
Teklif Al
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline kılavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
Makaleler

"Çöl Faresi" Etiketiyle Yayınlanmış Makaleler ve Soru-Cevaplar

Çöl Faresi ve Özellikleri

Doğanın en zararlı türleri arasında yer alan fareler, hastalık yaydıkları gibi; ekili arazileri ve besin maddelerini de kemirerek tüketirler. Bu nedenle de fare ile mücadele edilmediği takdirde orta ve uzun vadede bulaşıcı hastalıklar, arazilerdeki ekinlerin ziyan olması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Fındık faresi, çatı faresi, lağım faresi (sıçan) gibi daha çok insanların bulunduğu alanlarda yaşayan fare çeşitleri dışında; tarla faresi, kör fare gibi ekili arazilerde ve fidanlıklarda yaşayan türler de mevcuttur. Çöl faresi de bu ikinci grupta yer alan, insanların yaşam alanlarından uzakta yaşayıp üreyen bir tür olarak kabul edilir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Uzman Yardımı
Sektöründe deneyimli uzmanlar tarafından cevaplanan sorulara ulaşabilir, Çöl Faresi ilgili sorunuzu uzmanlarımıza iletebilirsiniz.
  • Adres:
    Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
  • E-posta:
  • Telefon:
    Çağrı Merkezi: 444 85 65
    Faks: 0216 386 52 65
  •